stycznia 05, 2018

Test obciążenia glukozą w ciąży 75g


Test obciążenia glukozą 75g miałam zlecone wykonać między 24-28 tygodniem ciąży. Po zapoznaniu się z rożnymi opiniami w internecie byłam przerażona tym badaniem. Dziewczyny opisywały to badanie jako najgorsze badanie w ich życiu. Ja opiszę Wam swój przypadek. Jestem straszną panikarą odkąd zemdlałam przy pobraniu krwi:/ w mojej głowie ułożyłam sobie historyjkę, że napewno będę wymiotować, mdleć itp.


Na pierwsze badanie wybrałam się w piątek przed sylwestrem, akurat mój małżonek zaspał do pracy to go troszkę wykorzystałam aby ze mną siedział przez 2 godziny pod laboratorium. Przychodnię, którą wybrałam mogę Wam w 100% polecić, znajduje się w Łodzi przy ulicy Traktorowej 13, panie są przemiłe i wyniki online.
Badanie rozpoczęło się od testu glukometrem, miałam 95mg/dl mogłam zostać poddana obciążeniu glukozą. I tak pobranie krwi z żyły łokciowej na czczo, po wypiciu glukozy- 1 godzina i pobranie w 2 godzinie. Całe badanie przesiedziałam na kanapie w korytarzu nic się ze mną nie działo, miałam lekkie mdłości na które pomocna była cytryna zabrana z domu. Pierwsze badanie jednak się nie powiodło, na moje nieszczęście zaginęła próbka krwi z 2 godziny i musiałam powtórzyć badanie.


Na drugą próbę zabrałam swoją mamę :) biedna kobieta nie mogła wysiedzieć z nudów przez 2 godziny. I tym razem nic się ze mną nie działo, na szczęście tym razem wszystko zakończyło się pomyślnie, badanie się udało. 


Moje wyniki:
Badanie z palca: 96 mg/dl
Badanie z krwi:
na czczo: 83,0 gd/dl
po 1 godz: 145,0 gd/dl
po 2 godz: 130,0 gd/dl

Konsultacja wyników z moim lekarzem w następnym tygodniu :) Ważne aby zabrać jakieś gazetki na badanie i nie będzie tak źle :)   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 emibanasiak , Blogger