stycznia 04, 2018

Pielęgnacja niemowlaka kosmetyki


Dzisiaj poruszę temat pielęgnacji maluszka. Wybór odpowiednich kosmetyków to dla mnie był ogromnym problemem. W kręgu znajomych rodziców nikt nie patrzył na składy produktów czy opinie, wybierali oni produkty popularne z drogerii czy hipermarketów. Ja jednak postanowiłam troszkę poszperać i poczytać w internecie. Mam nadzieję, że wybrałam te najlepsze.


W moim przypadku padło na firmę HIPP Babysanft. Kosmetyki można dostać praktycznie wszędzie, ja swój zestaw kupiłam akurat w SUPERPHARM. Dla naszego Maluszka wybrałam:

  • Żel do mycia ciała i włosów 
  • Mleczko pielęgnacyjne
  • Oliwkę pielęgnacyjną. 
Produkty są tak stworzone aby zminimalizować ryzyko jakiejkolwiek alergii skórnej dziecka. Nie zawierają substancji zapachowych, parabenów, barwników, substancji konserwujących itp. Składy są jak najbardziej ok. Wodę oczyszczającą bez spłukiwania z firmy MUSTELA wybrałam przede wszystkim  do zmywania tłustych kremów jak i przemywania twarzy. Zobaczymy jak się sprawdzi.


Na ciemieniuszkę wybrałam olejek z firmy Skarb Matki o nazwie Olejuszka. Do pielęgnacji pupy standardowy SUDOCREM i Bepanthen Baby Care. Do pielęgnacji pępuszka jak i rany np. przy CC płyn odkażający Octanisept

Poszukuję jeszcze kremu do buzi Maluszka. Polecicie coś? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 emibanasiak , Blogger